Sport

20.09.2020

Kiks Dinama protiv Slavena, remi Gorice

Dinamo je u petom kolu HNL-a upisao prvi kiks ove sezone. Slaven je u ludoj utakmici (3:3) odneo bod s Maksimira.

Gosti su poveli u prvom minutu, a u četvrtoj je izjednačio Gavranović. Isti igrač je nekoliko minuta kasnije doneo vođstvo Dinamu. Na 2:2 je izjednačio Krstanović iz jedanaesterca, a prednost Dinamu je vratio Majer. Treći gol za goste za veliki bod zabio je Knol 17 minuta pre kraja.

A posle četiri uzastopne pobede na startu šampionata, Gorica je jedva izvukla bod u duelu sa Istrom – 2:2. Gosti su poveli golom 20-godišnjeg Mateja Vuka u 12. minutu, ali se Gorica vratila u igru do poluvremena golom Špikića u 29. minutu.

Srpski napadač Ognjen Mudrinski ušao je u igru u 53. minutu, a štoper Stenvorden dobija crveni karton u 73. minutu, kada je skrivio penal. Šime Gržan bio je siguran realizator i činilo se da će Istra doći do prvog trijumfa u prvenstvu.

Na kraju su morali da se zadovolje bodom, pošto je u 90. minutu Junes Delfi pogodio na asistenciju Lovrića.