Sport

21.09.2020

Denveru malo sjajna partija Nikole Jokića, Lejkersi došli do trijumfa trojkom Dejvisa uz zvuk sirene! (VIDEO)

Junak Los Anđeles Lejkersa bio je Entoni Dejvis pošto je uz zvuk sirene pogodio trojku za pobedu.

Srpski košarkaš Nikola Jokić držao je Nagetse u životu, pošto je ekipa iz Kolorada na tri minuta do kraja gubila rezultatom 100:92.

Srbin je uzeo stvari u svoje ruke i sa 13 poena u nizu doneo je Denveru prednost pred poslednji napad, 102:103. Denver je uspeo da odbrani napad, ali je lopta ostala u posedu Lejkersa jer je Marej blokirao Grina.

Do kraja je ostalo dve sekunde, a trener Majk Meloun je zbog odbrane ubacio Plamlija. Upravo je centar Nagetsa napravio veliku grešku jer je bez ikakvog razloga i bez komunikacije sa saigračima ostavio Dejvisa koji je, skoro pa neometan, pogodio trojku za pobedu.

Utakmica je otvorena u dosta sporijem ritmu u odnosu na prvi meč. Poeni su se nešto teže postizali, a prvi ko je morao da zatraži tajm-aut bio je Frenk Vogel (7:10).

Lejkersi su dobro odreagovali posle kratke pauze, te su brzo došli do dvocifrene prednosti (25:15). ‘Džoker’ nije igrao najbolje u prvoj deonici, te su to protivnici iskoristili i posle dvanaest minuta igre rezultat je bio 29:21.

Porter Džunior je držao Nagetse na pristojnom zaostatku. Baš kao i u prvoj deonici, Lejkersi predvođeni raspoloženim Džejmsom lako dižu prednost na dvocifrenu (47:36). U drugoj četvrtini treba istaću energiju Dvajta Hauarda koji je, čini se, ‘ušao u glavu’ Jokiću.

Srpski košarkaš uglavnom je poentirao sa linije za slobodna bacanja i time je držao ekipu na pristojnom zaostatku. Na poluvremenu Nagetsi su zaostajali 10 poena, a Jokić je imao 14 poena, uz šut iz igre 3/10.

Tokom treće četvrtine gledali smo mnogo bolju odbranu Nagetsa. Uz to je ekipa Majka Melouna igrala solidnu i u napadu, te su pre kraj četvrtine stigli na svega -3.

Na početku ove deonice nije se činilo da ćemo dobiti ovakav scenario jer su Lejkersi brzo došli do +16. Ipak, borbeni Nagetsi su uspeli da se vrate i pred poslednjih 12 minuta rezultat je bio 82:78.

U četvrtoj četvrtini gledali smo veliku dramu. Nagetsi se držali, ali činilo se da su im Lejkersi slomili otpor trojkom Dejvisa na tri minuta do kraja (100:92). Tada je ‘motore’ upalio Jokić postigavši čak 13 poena.

Nikola je doveo Denver u poziciju za pobedu, ali ipak to nije bilo dovoljno za trijumf. Najpre Nagetsi nisu uspeli da osiguraju skok posle promašaja Karuza, a potom je i Plamli ispustio Dejvisa koji je pogodio trojku za pobedu.

Nikola Jokić je utakmicu završio sa 30 poena, šest skokova i devet asistencija. Pratio ga je Marej sa 25, dok je Porter dodao 15.

Pobednika je predvodio Entoni Dejvis sa 31 poenom i devet uhvaćenih lopti, a Lebron Džejms je dodao 26 koševa, 11 skokova i četiri asistencije.